Řím

Hlavní a největší město Itálie, vyhledávaná turistická destinace, Věčné město, centrum nejmocnější starověké říše. O Římu vznikají celé a velmi tlusté knihy, proto se nemá moc cenu rozepisovat. Připomeňme jen pár největších lákadel:

Systém fontán a kašen

Jako vyústění rozsáhlého vodovodního systému se může Řím pyšnit jedinečným počtem fontán a kašen. Nejenže jsou ideálním místem pro odpočinek, ale každá je sama o sobě hodnotným uměleckým dílem. Mezi nimi ale přeci jenom jedna ční. Fontána di Trevi svou krásou i nezvyklým pojetím překračuje tradiční představu o fontánách. Na druhou stranu bývá její okolí tak přeplněné lidmi, že není zrovna ideálním místem k odpočinku.

Pantheon

Chrám pocházející až z období antiky. Jedná se o nejzachovalejší exemplář, který unikl touze křesťansků po rozbití všeho pohanského i z důvodu, že byl vysvěcen na chrám panny Marie. Kromě tradičních antických sloupů mu dominuje i obrovská kupole. Další, i když samozřejmě mnohem novější, Pantheon najdeme například v Paříži, který se liší hlavně vzhledem kupole. Odtud můžeme vysledovat vazby až na washingtonský kapitol, který z této krásné budovy výrazně čerpal inspiraci. Oproti Koloseu nejde o tak známou památku, ale srovnání cen vstupného ukazuje, že Pantheon se navštívit vyplatí- je totiž přístupný zdarma, což samozřejmě platí i pro fontány.

Posted in Letoviska by admin at Duben 1st, 2011.

Comments are closed.