Pojištění rizikových sportů

K Itálii sport prostě patří. Je to kolébka zimních sportů i třeba fotbalu, navíc je jako stvořená k aktivnímu strávení dovolené. Nabízí se tedy otázka, zda a jak nás cestovní pojištění chrání před následky úrazů, které si při sportech způsobíme. Většinou nás chrání špatně, tedy alespoň v základním rozsahu pojištění. Tam bývá většinou pojištěno pouze rekreační a opravdu běžné sportování, které s sebou nenese žádná zvýšená rizika.

Naštěstí jsou tu i produkty pro turisty, kteří vyznávají adrenalinovější prožití dovolené. Nad rámec běžného pojištění bývají nabízeny dva balíčky sportů, ale jejich obsah se pojišťovnu od pojišťovny výrazně liší. Zjednodušeně lze říct, že existují pojišťovny konzervativní, které vás proti velkým rizikům prostě nepojistí, a pojišťovny ochotné, u kterých můžete bez obav vylézt Mont Blanc, potápět se s přístrojem, prohánět jachtu po širém moři a podobně.

Pečlivé zvážení a výběr

Nejdůležitější je si tedy dobře rozmyslet, co chceme při dovolené dělat za nadstandardní aktivity. Vždy se raději pojistěme více, než abychom pak zplakali nad výdělkem. Pokud pojišťovna náš oblíbený sport nebo aktivitu nekryje, jde asi o důvod k její změně, protože zůstat v zahraničí bez náležité ochrany je závažný problém. Některé pojišťovny nenabízejí u pojištění online všechny možnosti připojištění sportů, které je možné dojednat na pobočce, proto se v tomto nespoléhejte jenom na internetové zdroje, a pokud máte pochybnosti, zajděte si na pobočku nebo se telefonicky či emailem doptejte pojišťovny, jestli je schopna vám vyhovět.

Posted in Pojištění by admin at Duben 1st, 2011.

Comments are closed.